"צומת גורל" הוא ספרה של מיכל אלקיים, אמנית רב תחומית ופעילה חברתית. הספר יצא בשנת 2019 ע"י מודן הוצאה לאור.

הספר מתאר את סיפורה של שרון, קצינה המשרתת במשמר הגבול אשר נאבקת בנטייה המינית שלה ומגלה את עולם הבדס"מ.

הסיפור מתרחש בארץ, במספר צירי זמן: ילדותה של שרון במשפחה של עולים מקזבלנקה, נעוריה הרוויים בגילוי מיני, ושירותה כקצינה בו היא גם מגלה יומן של אחד מפקודיה וגם מגלה את עצמה כבדסמית.


"אני מציע שבשלב ראשון לא נתפשט. אחד הדברים שאת צריכה לדעת הוא שאין הרבה דיבורים במפגשים כאלה."

צומת גורל הוא לא מדריך לבדסמ המתחיל, ולא מתיימר להיות כזה. מדובר על ספר שמתאר מציאות שמאוד נפוצה בקרב חברי קהילה בארץ.

הדמות של שרון היא דמות ביצועיסטית- היא לוקחת שליטה על חיי המין שלה באמצעות סטוצים במועדונים, היא קופצת לסשנים מאוד מהר אחרי כניסתה לאתר של הקהילה הבדסמית, והיא לא בוחלת באף אמצעי כדי להגיע לפורקן המיני שלה.
למרות ששרון קוראת מעט באתר הקהילה, היא לא חוקרת את המידע מעבר למוצע שם, ומסתמכת על אמירות של אנשים המעוניינים בה. ולכן, כמו בציטוט, היא מגיעה למפגשים ריקים מתוכן רגשי ומסיימת אותם מרוקנת.

במקביל, הסופרת מציגה מציאויות מורכבות של החברה הישראלית. החל מחייהם של עולים ממרוקו, וכלה בהשפעות של השירות הצבאי על החיילים.


אזהרת ספויילר החל מכאן:

כבר מנעוריה של שרון, הנסיון המיני שלה הוא ברובו קינקי. ביחד עם חברותיה הטובות מהתיכון, היא מתנסה במין נשי קבוצתי, בשילוב של גברים רנדומליים המשמשים להם כצעצועי מין נטולי חשיבות. 

כך גם הסטוצים הרנדומליים שלה בבגרותה- היא משתמשת בגופם של אותם גברים אשר היא מכירה במועדונים אפלוליים כדי להגיע לאורגזמה, בלי שיגעו בה מעבר, ובלי חשיבה על העונג האישי שלהם. 

למרות ששרון כבר בת 33, כל הזהות המינית שלה מודחקת. ההעדפה שלה לנשים נשארת בצד עד לרגע בו האנונימיות של האתר ותחושת הדיסקרטיות מאפשרת לה באמת למצוא שוב מישהי שתגרום לה להרגיש כפי שהרגישה כנערה כלפי עליזה, חברתה הטובה ביותר. 

שרון היא לא הדמות היחידה בסיפור אשר מתמודדת עם מיניותה. היומן שהיא מוצאת על המחשב בבסיס מספר את סיפורו של חייל המקיים מערכת יחסים מינית דיסקרטית עם מתנחלת נשואה. מערכת היחסים המתוארת היא ונילית לחלוטין, אך ישנו מתח מורגש מאוד בכתיבתו.

סוף ספויילר


לקורא הלא מנוסה, הספר יראה כארוטיקה ונילית גרידא. אך אלו החוו חוויות בדסמיות יוכלו לזהות בשרון את הניצוץ הקינקי אשר היה בהם בעצמם. 

המחסור בשיח גבולות תקין, במילת בטחון ואפילו חוסר הידע הפשוט של שרון על SSC, מוביל את שרון למקום בו היא אולי מתנסה על הנייר במה שהיא חפצה, אבל לא מרחיק אותה בכלל מהמקום בו היא נמצאת. היא לא מצליחה להתפתח רגשית או ליצור קשרים שיעצימו אותה ויתרמו לה.

עד לסוף הספר, שרון בעצם מסתובבת סביב הזנב של עצמה, כאשר היא בטוחה שהיא יודעת הכל למרות שבפועל, היא רק רואה את קצה הקרחון של העולם אליו היא משתוקקת להגיע.

הספר כתוב היטב, ולמרות שהינו קצר, הוא מעניין עד מאוד. 

ניתן להשיג את הספר בחנויות הספרים ובאתר אינדיבוק.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.