על Ageplay, CG/L, ו-AB/DL מאת שיר

לפני כמה ימים ראיתי פוסט שהקביל בין מערכות יחסים CG\L (ספציפית DDLG - תכף אפרט על ההבדלים) שלדעתי הן מהדברים הנפלאים עלי אדמות, לגילוי עריות, פדופיליה, ועוד דברים לא-חוקיים, אסורים מוסרית ופסולים בכל קנה מידה. הפוסט הכעיס אותי מאוד אז ישבתי לכתוב בעברית (!), להסביר הכל בצורה ברורה ובריאה (לפחות בעיניי), אחרי הרבה זמן שרציתי לעשות את זה ולא היו הזדמנויות. לפני שאסביר בדיוק מה הכוונה, אציין שאני בעצמי ליטל ו-ABDL ובמערכת יחסים CG\L-ית. עכשיו אפשר לשים אותי בצד ולעבור למה שחשוב.

מה זה Ageplay?

בעברית "משחק גילאים", Ageplay הוא שם למשחקי תפקידים המערבים שני מבוגרים בהסכמה, שמשחקים או מתנהגים (אחד מהם או שניהם) בגיל אחר ממה שהם. ליטלים הם ageplayerים, מערכות יחסים CG\Lיות (שתכף נדבר עליהן) נכנסות תחת ageplay, גם משחק תפקידים של מורה ותלמידים - כל משחק שמעורב בו גיל שהוא לא הגיל "הביולוגי" של המשתתפים יכול להיכנס תחת ageplay. הסכמה היא חיונית, ואני אדגיש שוב שב-ageplay המשתתפים הם *בגירים*, בהסכמה מלאה. אין ב-ageplay שום קשר וחיבור לקטינים או אנשים מתחת לגיל ההסכמה. Ageplay יכול להיות בעל אלמנטים מיניים ולא מיניים כאחד, ואופי המשחק תלוי במי שמשחק - כמספר השחקנים מספר הדרכים הנכונות והבריאות לשחק.

מה זה CG\L?

CG\L הוא קיצור של CareGiver/Little - מונח מטריה למערכות יחסים, דינמיקות בין א.נשים, "תפקידים", וזהויות - שמיד נכיר את כולם. 

רגע של עברית: למונחים האנגליים יש כמה יתרונות ברורים לעומת כל ניסיון תרגום לעברית שעלה לי לראש - ניטרליות מגדרית, לא מטריד וכאלה - בקיצור אנגלית זה אחלה ובעברית קשה. אז אני אשתמש ב"ליטל", ו"CG". אשתדל להשתמש ב"אתם\הם" לכל הצדדים כדי להיות כמה שפחות מגדרי ומקבע. סליחה מראש על המקומות בהם אי אפשר להישאר אי-מגדרי בעברית או שאני מפספס. אם בטעות פגעתי במישהו - אין לי כל כוונה לפגוע - אהבה לכולכם. 

ליטלים הם מי שחלק או כל הזמן מרגישים יותר "קטנים" מהגיל הכרונולוגי שלהם. קשה להגדיר ממש מה זה אומר להיות ליטל, כי כל הליטלים חווים את העולם הזה באופן קצת אחר - לכל אחד יש טעם ואופי שונים, ובהתאם דברים אחרים שאוהבים. אם אתם מכירים ליטל, הדרך הכי פשוטה להבין מה הם אוהבים בעולם הזה היא לשאול! אף אחד לא יודע מה אתם אוהבים יותר מכם. לרוב (לרוב - כלומר לא חובה, אופציונאלי, אפשר גם לא, אפשר אחרת, לא כולם ככה, יש אחרים, יש עוד, יש מגוון של דברים, לא כולם אוהבים אותו דבר, וכו'), ליטלים הם מי שמרגישים לפעמים שהם ב"mindset" של עצמם כשהיו הרבה יותר קטנים ממה שהם היום. רוב הליטלים לא מתנהגים ליטלים 24/7, וכשהם כן מתנהגים או מרגישים ליטלים זה נקרא להרגיש ב"ליטל ספייס" (מאנגלית כמובן - little space, שמגיע מ-headspace).

מקור

בליטל ספייס ליטלים הם לרוב יותר רגישים, חשופים ופגיעים. הם נוטים להיות יותר רגשניים מהרגיל (ויכולים לדוגמה להתרגש מאוד מדברים קטנים), והרבה יותר Needy (תלויים, אפשר לומר), כי הם חושבים פחות כמו מבוגרים ויותר כמו ילדים. חלק מהליטלים יכולים להיות יותר ביישנים, וחלק יכולים להיות יותר אקסצנטריים. כל הליטלים שונים וכל ליטל ספייס הוא ייחודי. טווח הגילאים שמאפיין ליטלים הוא מאוד רחב ויכול להיות מתינוקות ועד ילדים צעירים. ליטלים יכולים להרגיש או להתנהג בכל גיל ספציפי או בכל טווח גילאים. הרבה ליטלים אוהבים דפי צביעה וציור, סרטי אנימציה, בובות (סטאפיז!), חלק אוהבים לדבר בקול קטן\חמוד\ילדותי, מוצצים, וואנזים, sippy cups, חיתולים, ועוד המון המון המון דברים נפלאים וחמודים. גם כאן חשוב לזכור שלא כולם אוהבים הכל, ולא כולם אוהבים להראות ולהתלבש אותו דבר. האביזרים והלבוש של כל הליטלים הם יחודיים ומיוחדים להם. להיות ליטלים יכול להתקשר אצל חלק מהליטלים למיניות, ויכול גם להיות מנותק לחלוטין. גם כל נקודה בקשת בין שני הקצוות האלה קיימת ולגיטימית. אפשר להרגיש כמובן גם בגילאים מבוגרים יותר - ואז מקובל לומר שהליטל הם מידל - middle - כלומר באמצע בין ליטלים למבוגרים. לא כל כך קטנים ואוהבים אולי דברים שנחשבים ליותר "מבוגרים", אבל עדיין מרגישים קטנים יותר מהגיל הכרונולוגי שלהם.

מקור

CG, כלומר Caregivers, הם מי שאוהבים לדאוג ולטפל בליטלים. CG יכול להיות מכל מגדר כמובן. Daddy ו-Mommy, הם כינויים מקובלים ל-CGים, וכל כינוי אחר הוא לגיטימי, וגם CGים בלי כינוי בכלל. לא אתמקד כאן ב-CGים אף על פי שהם נפלאים ויש הרבה מה להגיד עליהם - בפעם אחרת. לפעמים קוראים ל-CGים גם "גדולים" (כניגוד ל"ליטלים" שהם קטנים).

המונח CG\L מתייחס למערכות יחסים שמערבות ליטלים ו-CGים, בכל הרכב ובכל כיוון. סוגי מערכות יחסים כאלה כוללים בין השאר (אבל לא רק): 

DD\LG - כלומר Daddy Dom, Little Girl 

DD\LB - כלומר Daddy Dom, Little Boy 

MD\LB - כלומר Mommy Domme, Little Boy 

MD\LG - כלומר Mommy Domme, Little Girl

יש המון סיבות להיות ליטלים - לכל אחד סיבה אחרת. הרבה ליטלים מחפשים מקום בו הם מרגישים בטוחים, מוגנים ואהובים. חשוב לומר שלהיות ליטלים לא אומר לברוח מהמציאות! להיות ליטלים זאת בחירה שעושים כדי להרגיש טוב ונעים - והיא לא תחליף להתמודדות בריאה ונכונה עם אתגרים (גם אם להיות ליטלים עוזר). לכולנו יש גם אחריות בתור מבוגרים שלוקחים חלק פעיל בעולם הזה. בעיניי מילת הקסם היא איזון. אין קשר בין זהות ליטלית ובין קשיים נפשיים או טראומות למיניהן.

מה זה AB\DL?

AB\DL הוא מונח שכולל בתוכו בעצם שני מונחים - AB ו-DL. AB הוא קיצור של Adult Baby. זה שם ספציפי לליטלים שמרגישים בגיל של תינוקות. זה יכול להתבטא בכל מיני אופנים - לבוש, אביזרים, התנהגות ועוד (לדוגמא דיבור יותר קטן, חיתולים ומוצצים, לשתות מבקבוק, כל ליטל ומה שהם אוהבים). DL הוא קיצור של Diaper Lover, או אהבת חיתולים. זה שם לאנשים עם פטיש לחיתולים. על DL נהוג לחשוב כעל פטיש מיני לחלוטין, וכמו כל פטיש, יכול להיות קשור או לא קשור לזהויות אחרות. מישהם שהם DL יכולים להיות גם AB וגם ליטל, ABים לא חייבים להיות DLים, דאדי במערכת יחסים DDLB יכול להיות DL וגם ליטלית במערכת יחסית DDLG לא חייבת להיות גם DLית.

מקור (ונערך על ידי)

איך נראים יחסי ageplay או cg/l בריאים (בעיניי)

יחסי ageplay או cg/l בריאים הם אוהבים, מכילים, נעימים לכל הצדדים. מושתתים על הסכמה, רצון משותף להנות, כיף, ושוב - אהבה. הם יכולים להכיל ולשלב כל פטיש, כל אהבה, כל אחד או אחת, כל דינמיקה, וכל מה שתרצו (בתנאי שכולם מסכימים כמובן).

כמה מילים על ageplay ופדופיליה וגילוי עריות

מתוך ויקיפדיה (תחליקו לי :)): פדופיליה, מחלה בהגדרתה הרפואית-פסיכולוגית, היא הפרעה בעוררות מינית אצל מבוגרים ובני נוער המאופיינת במשיכה מינית עיקרית או בלעדית לילדים (גילאי 13 ומטה). פדופיליה מוגדרת כהפרעה נפשית על פי הספרות האבחונית (DSM IV וה-ICD-10). החוק בישראל אינו עוסק במונח "פדופיליה" אלא מטיל עונש על קיום פעילות מינית עם קטין מתחת לגיל ההסכמה. גילוי עריות הוא קיום יחסי מין בין קרובי משפחה, דהיינו יחסים מיניים בין אב לבתו או בנו, בין אם לבתה או בנה, בין אח לאחות וכדומה. עד כאן עם ויקיפדיה.

אני מקווה שכבר מהקריאה של ההגדרה של פדופיליה וגילוי עריות ברור מאוד שיש הבדלים מאוד דרמטיים בינם לבין ageplay ו-cg\l.
דבר ראשון, לעומת פדופיליה וגילוי עריות, ageplay מערב שני בגירים, מעל גיל ההסכמה, שנתנו את הסכמתם המלאה למשחק המשותף.
דבר שני, פדופיליה וגילוי עריות הם מסוכנים ואלימים. הם ניצול, צילוק ופגיעה קשה במעורבים. לעומתם, יחסי ageplay ו-cg\l אינם מסוכנים או אלימים. הם לא נעשית תוך ניצול אלא בהסכמה, ופגיעה אינה חלק מהם - אלא אהבה והנאה של כל הצדדים. דבר שלישי, פדופיליה וגילוי עריות הם ניצול יחסי מרות וכוח, להם אין מקום ביחסי ageplay ו-cg\l. הסכמה היא חיונית בכל משחק. אפשר להוסיף גם שפדופיליה וגילוי עריות לא חוקיים לפי חוק, אם רוצים, ההבדל הזה משמעותי כמובן אבל בעיניי פחות חשוב מההבדלים המוסריים.

הערה קטנה על ה-DSM. למי שלא מכירה, ה-DSM הוא ספר אבחון פסיכיאטרי אמריקאי, המקובל כמוביל את הקו המנחה לטיפול פסיכיאטרי בחלקים רבים בעולם. הוא מעורר הרבה ביקורת, ולפעמים גם "טועה" באבחון. לדוגמה - BDSM נחשב עד יציאת הגרסה הרביעית של הספר (שיצאה ב-1994) בתור הפרעה נפשית, אך הוצא ממנו יחד עם רוב הפרפיליות (paraphilia - פטיש), גם בעקבות הביקורת הציבורית. מה נשאר בפנים? גם בגרסה 4 וחצי (שיצאה בשנת 2000) וגם בגרסה 5 של הספר (שיצאה בשנת 2013)? פדופיליה. אז לפעמים הספר טועה, אז מזל שיש לצדנו גם את ה-ICD, מסמך מקביל שעליו אחראי ארגון הבריאות העולמי.

לפעמים מה שמרגש אותנו הוא התחושה שאנחנו עושים משהו אסור. זה מזרים אנדרנלין, אופורי לפעמים, ומניע הרבה מההתרגשות שלנו גם סביב סקס ופעילויות BDSM-יות. אצל ליטלים או גדולים לפעמים יכול להיווצר בלבול בין התחושה שהמשחק שלהם נותן ובין המציאות. אם למישהו זה עושה את זה להרגיש "כמו" פדופיליה או גילוי עריות למרות כל זה, זה לא בשבילי אבל לכו על זה. זה עדיין שונה בתכלית. לאי-הסכמה ויחסי מרות אין מקום ב-ageplay. חשוב לי להדגיש שוב: גם ageplay, גם cg\l, גם abdl, כולם אינם פדופיליה, או גילוי עריות. הם אינם מחלה נפשית. הם נעשים בהסכמה מלאה בין שני בגירים מעל גיל ההסכמה. הם אינם מסוכנים. הם אינם פדופיליה או גילוי עריות. פדופיליה וגילוי עריות הם מעשים אסורים על פי חוק ועל פי כל אמת מוסר - ואין שום קשר בינם ובין משחק בהסכמה של שני בגירים.


מקורות נוספים (לצערי באנגלית):

הסבר כללי על כל הנושאים שדוברו במאמר:
 https://drrhoda.com/ab-dl-and-age-play/

אתר הסברה על ABDL:
 https://understanding.infantilism.org/

הסבר על ליטלים מהאתר urban Dictionary:
https://www.urbandictionary.com/define.php?term=Little

הסבר על Ageplay מהאתר Urban Dictionary:
https://www.urbandictionary.com/define.php?term=age%20play

שישה מקורות אקדמיים בנושא:
מחקרים שמדגימים באופן חד משמעי שאין שום קשר וקורלציה בין פדופיליה, גילוי עריות ו-ageplay:

Brown, A., Barker, E. D., & Rahman, Q. (2020). Erotic Target Identity Inversions Among Men and Women in an Internet Sample. The Journal of Sexual Medicine, 17(1), 99-110. https://sci-hub.do/10.1016/j.jsxm.2019.10.018

Fuss, J., Jais, L., Grey, B. T., Guczka, S. R., Briken, P., & Biedermann, S. V. (2019). Self-reported childhood maltreatment and erotic target identity inversions among men with paraphilic infantilism. Journal of sex & marital therapy, 45(8), 781-795. https://sci-hub.do/10.1080/0092623X.2019.1623355

Hsu, K. J. (2019). Erotic Target Identity Inversions in Male Furries, Adult Baby/Diaper Lovers, and Eunuchs (Doctoral dissertation, Northwestern University).

מחקרים שמדברים על ageplay באופן כללי ועל התפיסה הפסיכולוגית שלו:

Love, B (1992). Encyclopedia of Unusual Sex Practices. Barricade Books. ISBN 978-0-942637-64-9.

Money, J (1986). Love Maps - Clinical Concepts of Sexual/Erotic Health and Pathology, Paraphilia, and Gender Transposition in Childhood, Adolescence, and Maturity.

Stekel, W (1952). Patterns of Psychosexual Infantilism. Washington Square Press. ISBN 978-0-87140-840-2.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.