בדסמ והריון

אנשים רבים אשר קינק ובדסמ הוא חלק מחיי היומיום או המין שלהם נכנסים להריון, כמו כולם. אך בניגוד לסקס ונילי, ישנם סיכונים אפשריים ברבים מהאקטים הבדסמיים.

ראשית, יש לשמור על תקשורת גבוהה במהלך כל הזמן. ההריונית היא מרכז החשיבות, והבטיחות והנוחות שלה ושל העובר הן מעל להכל. גם אם הפרוטוקולים שלכם שונים, בזמן כזה חשוב לסגל הרגלים חדשים.
שנית, במידה ואתם יכולים, התייעצו עם רופא הנשים לפני הכל. ניתן לברר בקהילה האם ישנם רופאים מסוימים המומלצים ומבינים, אך עדיף להתגבר על הביישנות ולהסביר מאשר להסתכן.

אם יש מצב קיצון כלשהו אשר קשור להריון, כגון הקאות יתר, הריון בסיכון, וכדומה, חובה לדבר עם רופא הנשים או לשקול באופן זמני לעבור לדברים קלילים יותר.


קשירה וכבילה

מהצד הנשלט: יש להימנע מקשירות באזור הבטן. במידה והחזה רגיש, ניתן להימנע מקשירות בחזה.
יש להימנע מקשירות כאשר הנשלטת שוכבת על גבה לאורך זמן החל מהחודש הרביעי. להריוניות רבות, הישארות בתנוחה מסוימת לאורך זמן היא קשה ואף כואבת.
במידה של נפיחות ובצקות, יש לעבור לכבילה יותר עדינה בקרסוליים ובמפרקי הידיים. אזיקים מרופדים או מעור יהיו עדיפים על חבלים ואזיקי מתכת.

מהצד השולט: יש להימנע מתליות אשר דורשות מהקושרת להעלות משקל רב לאוויר ולמאמץ פיזי רב מהרגיל.

חניקות

אסור באופן מוחלט. החמצן הינו חיוני עבור האם והעובר.

הצלפות וספאנקים

בישבן ובירכיים בלבד, לא להתקרב לאזור הבטן, עצם הזנב, האגן והגב התחתון. אזורים אלו הם אסורים כך או כך, אבל כעת הסיכון הוא לשניים.
אני אישית ממליצה להשתמש בידיים או באביזרים כגון שוט רכיבה, קיין ושאר אביזרים פחות גמישים, כדי שהזנבות בטעות לא יפגעו במקום מסוים.

משחקי תפקידים והשפלות

מומלצים בחום, עם שינוי קל. אין לקיים משחקים אשר גורמים לפחד רב, חרדה, או לחץ פיזי או נפשי. כל הנ"ל משחררים קורטיזול, אשר פוגע גם באם וגם בעובר כאשר מדובר בשחרור מוגבר.

משחקי חשמל

יש רבים הממליצים להימנע, אך עדיין יש אלו אשר משחקים כל עוד הם נמנעים מהבטן, האגן, הגב התחתון והחזה. יש להתייעץ בנוגע למיקומים ספציפיים עם הרופא.

משחקי שדיים ופטמות

להריוניות רבות, כאב בחזה ובפטמות הוא בלתי נסבל. לכן, עינויי חזה יכולים להיות גבול קשיח.
כמו כן, גירוי פטמות החל מהשבוע ה34 יכול לגרום לזירוז לידה טבעי, אז זה אינו רצוי לאורך זמן ובאינטנסיביות. אם כמובן מדובר בשבוע 40-41, ניתן לעסות את הפטמות ואף להכאיב קלות, בידיעה שהתוצאה יכולה להניב נסיעה למיון יולדות.

קולרים וקולרי יום

כפי שכבר ציינו, נשים רבות מתנפחות במהלך ההיריון. לכן, אם מדובר בקולר נצח (קולר שעשוי ממקשת מתכת אחת לא גמישה), צמידים קשיחים, וטבעות- אולי כדאי לחשוב על תחלופה זמנית שלא תתקע על הפרטנרית ויהיה קושי לחלץ.

קולרים, צמידים ושרשראות שעשויים משרשרת גמישה ויש להם סוגר שמאפשר הסרה מהירה, הם הפתרון המושלם. כמובן רצוי להסיר ברגע שיש התנפחות לא נעימה.

חדירה ואגינאלית

ראשית, יש להיזהר עוד יותר מהרגיל בנוגע לשיתוף צעצועים או קיום יחסי מין לא מוגנים. הרפס גניטאלי הוא מסכן חיים עבור תינוקות. הידבקות בהרפס גניטאלי במהלך השליש השלישי של ההיריון מסוכנת אף יותר עבור התינוק, מכיוון שגוף האם לא יצליח לייצר מספיק נוגדנים.

חדירה אגרסיבית שגורמת לכאב בואגינה, באגן או בבטן אינה מומלצת כלל. במיוחד במחצית השנייה של ההריון, כאשר צוואר הרחם יורד כדי להכין את עצמו ללידה.

ביגוד והנעלה

אף על פי שאנחנו חובבי עקבים גבוהים, הן יאלצו להישאר בארון. נשים הרות, במיוחד לאחר שהבטן יוצאת, מאבדות שיווי משקל וסובלות מכאבים בכפות הרגליים ובקרסוליים. כדי למנוע פציעות, נפילות ונקעים, עדיף לעבור לנעליים שטוחות.

מחוכים גם כן אסורים, מכיוון שאסור ליצור לחץ על הבטן. כך או כך, הצרת מותניים הינה מיותרת כאשר יש בטן הריונית מפוארת.

זמן סשן

הריוניות ידועות בין השאר בצורך עז להשתין בתדירות גבוהה. יש לקחת זאת בחשבון בנוגע למהלך ואורך הסשן. הסשן צריך להיות מספיק גמיש כדי לאפשר להריונית ללכת לשירותים לפי הצורך, במיוחד אם יש דלקת בדרכי השתן.

כמו כן, הריון מאוד מעייף בכל שלביו. תרגישו בנוח לעשות הפסקות מנוחה באמצע, או לעשות סשנים קצרים ומתוקים.

בחילות הבוקר המפורסמות גם כן מהוות השפעה. אמנם הן נקראות "בחילות בוקר", אך הן תוקפות בכל שעה. לרוב הן שוככות סביב שבוע 16 להריון, אך יש נשים אשר סובלות מבחילות זמן רב לאחר מכן, לפעמים עד הלידה עצמה. כמו ביחס לשתן, יש להתייחס לצורך להקיא.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.